![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12331056
*
nr 1233 1056
Spegel
Sengustaviansk, 102x44
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2019
kl 18:06:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 22:06:17
1
2.000 kr
2/2 20:40:23
2
1.600 kr
2/2 20:40:23
1
1.700 kr (Budbetjänt)
4/2 15:50:30
3
2.000 kr
4/2 15:50:30
1
2.000 kr (Budbetjänt)
4/2 15:51:39
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1233 1056
Spegel
Sengustaviansk, 102x44
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 22:06:17 | 1 | 2.000 kr |
2/2 20:40:23 | 2 | 1.600 kr |
2/2 20:40:23 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
4/2 15:50:30 | 3 | 2.000 kr |
4/2 15:50:30 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
4/2 15:51:39 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53